Oferta, którą chcemy Państwu przedstawić jest szeroko zróżnicowana i bardzo bogata. Mamy nadzieję, iż przejrzystość propozycji w tym katalogu ułatwi Państwu odpowiedni dobór elementów w budowie instalacji nawodnieniowych.

Produkty oferowane przez naszą firmę cieszą się jak najlepszą opinią na świecie, a także i w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Azud Helix Modular 300

Azud Helix Modular 300 KORPUS. Posiada jedno wejście i dwa wyjścia (występują 2’’ lub 3’’ zakończone gwintem lub połączeniem viktualikowym). Wyposażony jest w otwory pod dwa manometry gwintowe 1/4’’ (nieprzewiercone), które mogą służyć do kontrolowania różnic ciśnień pomiędzy wejściem a wyjściem wody z filtra co jest wskaźnikiem stopnia jego zabrudzenia.

SYSTEM ZAMYKAJĄCY. Klamra ze stali nierdzewnej 316 oraz jej prosta i niezawodna budowa umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie filtra co gwarantuje pełne bezpieczeństwo w czasie pracy. Zastosowanie wysokiej jakości uszczelniania wewnątrz korpusu powoduje brak wycieków wody w czasie pracy.

Azud Helix Modular 300 POKRYWA. Wykonana z bardzo silnego poliamidu wytrzymałego na wysokie ciśnienia i uderzenia mechaniczne. Na dnie pokrywy znajduje się otwór 3/4’’ służący do spustu większych zanieczyszczeń filtra.
Azud Helix Modular 300 HELIX ELEMENT
jest zasadniczym elementem systemu, odlanym wtryskowo. Składa się z włókien szklanych wzmocnionych poliamidem. Jego unikalny wzór jest wynikiem wielu badań i lat doświadczeń. Umieszczony na podstawie filtra dyskowego Helix łopatkami kątowymi wywołuje odśrodkowy ruch wody.

Azud Helix Modular 300

Schemat pracy filtra Helix:


1. Brudna woda wpływa do obudowy filtra przez otwór wejściowy

2. Helix element powoduje zawirowany przepływ wody; jego odśrodkowe działanie odrzuca większe zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie pod wewnętrzne ścianki korpusu filtra

3. Odśrodkowy ruch wody powoduje nie przyleganie do ścian wkładu filtracyjnego większych zanieczyszczeń i przemieszczanie ich w kierunku spod filtra

4. Woda, wolna już od grubszych zanieczyszczeń, przepływa z zewnętrznych części wkładu dyskowego filtra tylko jedną możliwą drogą: przez dyski. Rowki na powierzchni dysków wychwytują pozostałe zanieczyszczenia w wodzie. Przefiltrowana woda następnie płynie w górę i wychodzi z filtra poprzez wylot korpusu.
Strony www dla sadowników