Oferta, którą chcemy Państwu przedstawić jest szeroko zróżnicowana i bardzo bogata. Mamy nadzieję, iż przejrzystość propozycji w tym katalogu ułatwi Państwu odpowiedni dobór elementów w budowie instalacji nawodnieniowych.

Produkty oferowane przez naszą firmę cieszą się jak najlepszą opinią na świecie, a także i w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Azud Helix Automatic samopłuczący

zud Helix Automatic samopłuczący
 • Automatyczne systemy filtracji dyskowej 2” (seria 200) oraz 3” (seria 300)
 • Maksymalny przepływ 260 m³/h
 • Konfiguracja modułowa, w zależności od wielkości przepływu i stopnia zanieczyszczenia wody
 • FILTRACJA DYSKOWA. MAKSYMALNE BEZPIECZEŃSTWO. Materiały użyte w procesie produkcji gwarantują długą żywotność i wysoką odporność na czynniki zewnętrzne.
 • AZUD HELIX SYSTEM. Optymalizacja wydajności.
 • SAMOCZYSZCZĄCY ELEMENT FILTRUJĄCY. Maksymalna oszczędność wody i skuteczność w samopłukaniu. Szeroka powierzchnia filtrowania. Stopnie filtracji Azud od 20 do 200 mikronów.
 • Modułowość
 • Maksymalna łatwość transportu i montażu
 • Produkowany z tworzyw sztucznych najwyższej jakości
 • Niskie koszty utrzymania
 • Oszczędność wody i energii

Technologia

Azud Helix Automatic – przy prawidłowym zaprojektowaniu stacji filtrów możliwy jest jednoczesny proces filtrowania wody, jak i samopłukania pojedynczego filtra.


ETAP FILTRACJI
Helix tworzy efekt spiralnej wirówki, która usuwa z dysków cząstki zawarte w wodzie.

zud Helix Automatic samopłuczący ETAP SAMOPŁUKANIA
Woda dzięki zaworom trójdrożnym kierowana jest do filtra w przeciwnym kierunku. Dyski ściśnięte sprężyną na kolektorze drenażowym zostają rozluźnione, a woda przez otwory w kolektorze drenażowym wypłukuje zanieczyszczenia zebrane w kanałach dysków od wewnątrz na zewnątrz, czyli w odwrotnym kierunku niż proces filtracji. Woda do samooczyszczania filtrów pochodzi z sąsiedniego modułu filtrującego i jest przefiltrowana, co zwiększa skuteczność procesu. Użycie filtrów dyskowych Helix Automatic w porównaniu do filtrów żwirowych minimalizuje zużycie wody w procesie samopłukania, minimalizuje koszty oraz zwiększa skuteczność filtracji. Proces samooczyszczania filtra kontrolowany może być przez sterownik ciśnieniowy.

Dzięki użyciu sterowników działających na zasadzie dyferencjału ciśnieniowego zoptymalizowano proces płukania filtrów i, co za tym idzie, zminimalizowano straty wody. Filtry płuczą się w stanie rzeczywistego zabrudzenia, o czym informują manometry zainstalowane na wejściu i wyjściu filtra. Różnica ciśnieñ większa niż dopuszczalna uruchamia presostat i zarazem proces płukania. Wymagane minimalne ciśnienie do prawidłowej pracy filtrów to 3,5 atm.

Filtry Azud Helix Automatic mogą także pracować ze sterownikiem czasowym, współpracować z mikserami nawozowymi. W takiej sytuacji proces płukania odbywa się identycznie jak przy pracy ze „sterownikiem presostatycznym”, ale częstotliwość płukania określa użytkownik, a nie rzeczywisty stan zabrudzenia filtrów.
Strony www dla sadowników